Jak bezpiecznie przewieźć naczynia szklane w czasie przeprowadzki

Jak bezpiecznie przewieźć naczynia szklane w czasie przeprowadzki

Jak bezpiecznie przewieźć naczynia szklane w czasie przeprowadzki: Wiedząc jak zapakować naczynia szklane na czas przeprowadzki, uchronisz swój majątek przed zniszczeniem i całkowitą utratą. Delikatne, drogie, wartościowe rzeczy nie wytrzymają próby wstrząsów, silnych wibracji, upadków z tyłu samochodu. Musisz wcześniej zamówić w naszej firmie przeprowadzkowej odpowiednie materiały, ponadto nasi pracownicy doskonale znają zasady pakowania i umieszczania kartonów ze szkłem w samochodzie. Korzystamy z wózków transportowych i pasów mocujących, dlatego możesz być spokojny o swoją zastawę stołową. 

Jak bezpiecznie przewieźć naczynia szklane w czasie przeprowadzki?

Przygotowanie rzeczy do przeprowadzki powinno odbywać się z wyprzedzeniem. Szczególną uwagę należy zwrócić na transport naczyń szklanych, muszą one być odpowiednio i bezpiecznie zapakowane oraz ustawione tak, aby nie pękły podczas transportu. Jak pokazuje praktyka, najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tej procedury profesjonalistom, którzy wiedzą, jak obchodzić się z delikatnymi przedmiotami. Porcelana, naczynia szklane, elementy wyposażenia wnętrz wykonane ze szkła, lustra to najbardziej delikatne rzeczy. Zastanówmy się więc, jak właściwie zorganizować ich transport. Ważnym aspektem jest opakowanie. Warto również zwrócić uwagę na charakterystykę pojazdu.

Materiały do pakowania naczyń szklanych

Zaopatrz się w odpowiednie materiały do pakowania, będziesz potrzebować folii bąbelkowej, papieru do pakowania i kartonów:

  • Szklanki, kubki – owiń każdy przedmiot folią lub papierem. Jeśli naczynia mają cienkie ścianki lub wystające części, bardziej niezawodne jest użycie folii pęcherzykwej. Ułóż stosy w kartonach od krawędzi do krawędzi, zmniejszy to obciążenie zawartości podczas transportu.
  • Talerze tej samej wielkości należy ułożyć w stos, oddzielając warstwy materiałem opakowaniowym.
  • Zestawy do herbaty i szklanki, spodki układamy w stosy, owijamy papierem, folią. Zmięty papier można umieścić w szklankach i filiżankach. Przed ułożeniem w kartonie wykładamy dno gumą piankową, szmatami lub wypełniamy wiórkami styropianu. Układamy delikatne naczynia, ostrożnie wypełniamy wszystkie puste przestrzenie, aby szklanki były dobrze unieruchomione. Z góry izolujemy warstwą papieru, wyściółką poliestrową, zamykamy pudełko.
  • Najcięższe przedmioty umieść na dnie kartonu: wazy, salaterki, duże talerze. Na wierzchu można ustawić małe szklane przedmioty np. szklanki i kieliszki. Staraj się unikać pustych przestrzeni, aby naczynia szklane nie przesuwały się w pudełku. Jeśli jest jeszcze miejsce, wypełnij je folią, papierem, tkaniną lub innymi odpowiednimi miękkimi przedmiotami, na przykład tekstyliami kuchennymi.

Pamiętaj, aby oznaczyć pudełka. Używaj określenia „szkło”, „kruche”. Nie używaj zbyt dużych kartonów, będą ciężkie i zwiększy się ryzyko stłuczenia naczyń szklanych. Zawsze spód kartonu musi być dobrze zaklejony taśmą.  

Główne zasady bezpiecznego przewożenia naczyń szklanych w czasie przeprowadzki

  • Konieczne jest ostrożne przenoszenie produktów szklanych – nie wstrząsaj, nie przewracaj, nie dopuszczaj do zbyt gwałtownych ruchów.
  • Transport delikatnych ładunków wiąże się z wyborem odpowiedniego środka transportu, wyposażonego w zapięcia.
  • Wszelkie szklane i delikatne naczynia znajdujące się wewnątrz samochodu należy zabezpieczyć pasami. Nie należy umieszczać na nich innych przedmiotów. 

Ogólnie zasady nie są zbyt skomplikowane. Wysokiej jakości materiały opakowaniowe, znajomość technologii pakowania i staranne podejście pozwolą przetransportować naczynia szklane do nowego domu bez ich stłuczenia. A jeśli nie chcesz ryzykować, po prostu zadzwoń po pomoc. Nasi specjaliści są przeszkoleni do pracy z delikatnymi przedmiotami. A my ponosimy pełną odpowiedzialność finansową za bezpieczeństwo mienia, które pakujemy i transportujemy.

Jakie materiały nadają się do pakowania naczyń szklanych na czas przeprowadzki?

W co spakować naczynia szklane na czas transportu, aby zminimalizować uszkodzenia:

  • Drewniane pudełka.
  • Grube kartony o różnych rozmiarach.
  • Papier pakowy lub zwykły, gazety.
  • Miękkie materiały izolacyjne – tkanina, guma piankowa.
  • Folia pęcherzykowa (2 warstwowa) oraz folia strech są wygodne do pakowania szkła, dużych i małych przedmiotów z wieloma wystającymi elementami.
  • Wypełniacz pustych przestrzeni w pojemniku to okruchy pianki z tworzywa sztucznego, zmięte gazety, duże torby, trociny.
  • Solidne torby z uchwytami.
  • Szeroka taśma (klej na bazie kauczuku), nożyczki.
  • Marker lub naklejki z etykietami ostrzegawczymi „kruche”, „szkło”.

Ponadto do pakowania naczyń podczas przeprowadzki potrzebna będzie taśma klejąca, nóż biurowy, nożyczki.

Kilka podstawowych zasad pakowania naczyń szklanych w czasie przeprowadzki

Jednym z najważniejszych warunków które należy spełnić podczas przeprowadzki są odpowiednio zapakowane naczynia szklane. Dotyczy to zarówno drogich kompletów, kryształów, zestawów do herbaty i kawy, salaterek, talerzy, sosjerek i innych delikatnych przedmiotów. Dlatego pojemnik musi być mocny i niezawodny. W tym celu spód kartonów należy wzmocnić za pomocą dodatkowego arkusza tektury, który umieszcza się wewnątrz, a na zewnątrz przykleja szeroką taśmę klejącą.

Zastanów się teraz, jak zapakować szklane kieliszki podczas przeprowadzki. Należy to zrobić w kartonie, w którym należy najpierw wykonać specjalne tekturowe komórki. Powinny być wielkości kieliszków. Ważne jest, aby wysokość komórki odpowiadała umieszczonemu w niej przedmiotowi. Pożądane jest, aby szkło tego samego typu znajdowało się w tym samym rzędzie. Gdy jeden rząd jest całkowicie wypełniony, przykrywa się go arkuszem tektury i instaluje się komórki na następny, w których w ten sam sposób układa się kolejne kieliszki. Dla większej niezawodności i bezpieczeństwa każdy produkt można dodatkowo owinąć warstwą papieru lub polietylenu. Przestrzegając tych prostych zasad, możesz nie tylko uniknąć strat, ale także znacznie uprościć i przyspieszyć proces pakowania i rozpakowywania naczyń szklanych.