Telewizor to przedmiot, który znajduje się prawie w każdym domu. Ze względu na to, że jego zakup to kilkuletnia inwestycja, kiedy będziemy się przeprowadzać, najpewniej zabierzemy go ze sobą. Wiele osób nie wie, jak prawidłowo to zrobić, aby urządzenie się nie uszkodziło. Przyjrzyjmy się więc tej kwestii nieco bliżej.
Jak zabezpieczyć telewizor przed transportem?
Podczas przewozu telewizora należy odpowiednio zadbać o jego bezpieczeństwo. Jest to bardzo delikatne urządzenie, które w niezwykle łatwy sposób może się uszkodzić. Naszą pierwszą wskazówką, aby tak się nie stało, jest zapakowanie TV do oryginalnego pudełka, w którym je kupiliśmy. Jest w nim styropian, który będzie dla niego odpowiednim zabezpieczeniem. Jednak w większości sytuacji, od razu po zakupie pozbywamy się opakowania. Co wtedy zrobić? Najlepiej samemu stworzyć mu warunki, jakie były w pudełku od producenta.
Na początku znajdźmy odpowiedniej wielkości opakowanie. Dodatkowo warto również zatroszczyć się o styropian na rogi urządzenia. Przydatna jest folia bąbelkowa, która zadba o ekran. Jeśli jej nie mamy, możemy po prostu wykorzystać gazety, które włożymy do kartonu z telewizorem. Należy je tak poukładać, aby uniemożliwić odbiornikowi przesuwanie się. Niedopuszczalne jest przewożenie urządzenia owiniętego w koc czy inny tego typu materiał. Wtedy podczas hamowania pojazdu może on upaść i się potłuc. Spowoduje to negatywne emocje i bałagan do posprzątania, a przecież podczas przeprowadzek mamy co robić. Kolejną kwestią, którą warto poruszyć to odpowiedź na pytanie, czy telewizor LED może leżeć podczas przejazdu?
Telewizor LED – czy może leżeć podczas przewozu?
Przy bezpiecznym przewożeniu telewizora nie tylko ważne jest jego odpowiednie zabezpieczenie, aby się nie ruszał. Istotna jest również pozycja, w której go przetransportujemy. W tym temacie obowiązuje jedna zasada – urządzenie nie może leżeć. Najlepiej, aby był on w pozycji stojącej, niepochylonej. Dotyczy to się wszystkich modeli, a przede wszystkim plazmowych. Wtedy może się rozszczelnić gumowa izolacja komórek, co spowoduje zepsucie TV. Takiego uszkodzenia nie obejmuje gwarancja, a jego naprawa często nie jest opłacalna. Jeśli przewozimy kilka telewizorów, nie możemy ich kłaść jeden na drugim. Wtedy uszkodzimy matrycę przedmiotu.
Na pytanie, czy TV LED może leżeć, już odpowiedzieliśmy. Teraz warto się zastanowić, co zrobić, aby podczas przejazdu jego pozycja się nie zmieniła. Tak jak powiedzieliśmy, odbiornik nie powinien być pochylony. Więc, aby tak się stało, należy przymocować urządzenie pasami do transportu. Wtedy żadne hamowanie czy telepanie autem nie zagrozi naszemu telewizorowi. Podczas zmiany miejsca zamieszkania warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej Liderpak. Oni odpowiednio zabezpieczą nasz ekran i inne sprzęty, które chcemy przewieźć. Wtedy nie musimy się obawiać, że nasze nowiusieńkie gadżety się uszkodzą. Jest to doskonała opcja dla osób, które nie mają doświadczenia w organizacji przeprowadzek i boją się, że ich dorobek uszkodzi się podczas długiej trasy.