Przeprowadzka a zwierzęta – porady. Przeprowadzka stresuje nie tylko ludzi, również psy i koty w tym czasie stają się nerwowe. Zwierzak koncentruje się na swoim właścicielu, odczuwa skutki wszelkich zmian, stara się utrzymywać z nim kontakt, dlatego ważne jest stworzenie mu jak najwyższego komfortu. Jeśli poświęcimy czworonogom wystarczającą ilość uwagi, dobrze zniosą podróż i szybko przystosują się do nowego miejsca. Wsparcie firmy przeprowadzkowej Liderpak jest niezwykle cenne, ponieważ pakowanie rzeczy przebiega sprawnie bez zbędnego zamieszania a właściciel ma czas na zachowanie dotychczasowego harmonogramu dnia pupila, jeśli chodzi o jedzenie, spacery, zabawę i spanie. To doświadczona ekipa, której można zaufać i skorzystać z jej cennych rad.
Przeprowadzka a zwierzęta – porady
Zastanawiając się jak przygotować zwierzaka do przeprowadzki, przemyśl umieszczenie go na ten czas u przyjaciół. Jeżeli to niemożliwe staraj się utrzymywać z nim kontakt wzrokowy i uspokajaj go głaskaniem, dzięki temu przemieszczanie się po domu obcych ludzi zniesie spokojniej. Prace związane z pakowaniem mebli, sprzętu AGD i komputerowego wykonają pracownicy firmy przeprowadzkowej. Dostarczą również materiały opakowaniowe dzięki czemu nie musisz poszukiwać ich samodzielnie. Ważnym zaleceniem weterynarzy jest zaprogramowanie mikroczipa zwierzaka na nowy adres. Jeśli zgubi się w nowym miejscu, łatwiej będzie go odnaleźć.
Aby Twój pies lub kot lepiej zniosły trudy relokacji i podróż w transporterze, skontaktuj się z weterynarzem, który dobierze preparat uspokajający. Do przebywania w kontenerze należy przygotować zarówno psa i kota, na kilka dni przed planowaną przeprowadzką włóż do niego ulubione smakołyki oraz zabawki. Ważne! Nie przekarmiaj pupila przed podróżą, ponieważ stres może wywołać torsje i pogorszenie samopoczucia. Musisz mieć przy sobie wilgotne chusteczki i torebki foliowe.
Egzotyczne zwierzęta oraz rybki podczas przeprowadzki – porady
Świnki morskie, chomiki, szczury, ptaki muszą być umieszczone w specjalnych klatkach, natomiast płazy i gady w dobrze zamkniętych pojemnikach. W nowym domu trzeba stworzyć im takie same warunki w jakich dotychczas przebywały. Rybki akwariowe powinny być przewożone w plastikowych torebkach z tlenem bądź też w pojemniku izotermicznym, natomiast pojemniki ze styropianu posłużą do transportu roślin. Jeżeli mamy problemy z odpowiednim zapakowaniem akwarium, warto poprosić pracownika firmy transportowej o pomoc, posiada on doświadczenie w pakowaniu przedmiotów ze szkła.
Przeprowadzka z psem – porady
Przewóz psa własnym samochodem jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ znajome zapachy wyciszą nagromadzone emocje. Po przybyciu do nowego domu, wyjdź z nim chociaż na krótki spacer. Dobrym rozwiązaniem jest przewiezienie mebli, na których jest zapach znanego mieszkania, pies będzie czuł się bardziej komfortowo. Jeżeli wyposażenie będzie nowe, nie zapominaj o jego zabawkach, misce, z której zawsze jadł i pił wodę i oczywiście legowisku, w którym zasypiał i czuł się bezpiecznie.
Podróż pociągiem wiąże się z koniecznością umieszczenia psa w kontenerku, jeżeli oczywiście jego rozmiary na to pozwalają, w takim przypadku nie trzeba będzie uiszczać dodatkowej opłaty. Jeżeli pies jest duży trzeba wykupić odpowiedni bilet. W komunikacji zbiorowej pies musi mieć smycz i kaganiec, aby zabezpieczyć go przed kontaktem z innymi ludźmi. Jeżeli podczas przeprowadzki krajowej lub międzynarodowej będziesz podróżować samolotem, pamiętaj, aby zgłosić zamiar przewożenia psa przewoźnikowi. Jest to konieczne, ponieważ samolot posiada ograniczoną ilość miejsc dla zwierząt. Jak można przetransportować psa samolotem? W odpowiednim pojemniku lub transporterze, który jest umieszczany w łuku bagażowym.
Aklimatyzacja psa w nowym miejscu
Gdy rozpakujesz część swoich rzeczy, stopniowo pomóż zwierzakowi zaaklimatyzować się w nowym środowisku. Otwórz transporter i pozwól psu wyjść z niego w wybranym przez niego czasie, aby mógł eksplorować nowe miejsce, gdy będzie gotowy. Uważnie obserwuj jego zachowanie, jeśli znalazł bezpieczne dla siebie miejsce, postaw tam miski z jedzeniem i wodą. Nie martw się, jeśli zwierzę nie chce jeść i pić. Uczucie głodu i pragnienia z czasem pokonają stres i zmuszą go do jedzenia. Chodź z psem po domu, aby mógł go poznać i oswoić się z nowymi zapachami.
Przeprowadzka z kotem – porady
Przeprowadzka z kotem jest dużym wyzwaniem zarówno dla niego jak i właściciela, ponieważ kot jest zwierzęciem przywiązującym się do terytorium. Jak pomóc zwierzakowi przejść przez cały ten proces bez uszczerbku na zdrowiu? Jedną z porad udzielanych przez właścicieli tych czworonogów jest wykorzystanie kocich feromonów które należy rozpylać w dotychczasowym oraz nowym domu.To pozwoli kotu poczuć się znacznie bezpieczniej. Jeżeli jest taka możliwość warto przeznaczyć jedno pomieszczenie dla kota, w którym będzie przebywał podczas pakowania i wynoszenia rzeczy, pamiętając oczywiście o pozostawieniu tam misek z karmą i wodą. Tak jak w przypadku psów, koty przewożone są w kontenerach, nie zapomnij włożyć do niego jego ulubionego kocyka. Oczywiście warto udać się do weterynarza po środki uspokajające.
Aklimatyzacja kota w nowym domu
Kot lubi chować się w różnych zakamarkach, dlatego puste kartony będą dla niego doskonałą, tymczasową kryjówką. Pozwoli to na oswojenie się zwierzaka z nowym otoczeniem i uznaniem nowego miejsca za bezpieczne. Nie należy od razu wypuszczać kota na zewnątrz, ponieważ może on rozpocząć poszukiwanie poprzedniego domu. Jeżeli mieszkanie znajduje się na piętrze musisz zainstalować specjalne siatki chroniące kota przed wypadnięciem.
Jeżeli poszukujesz profesjonalnej ekipy do przeprowadzki, Liderpak będzie najkorzystniejszym wyborem, wszystkie rzeczy zostaną dokładnie spakowane, zabezpieczone, następnie zamontowane w nowym domu. Potrzebujesz skorzystać z magazynowania lub utylizacji niepotrzebnych rzeczy, firma oferuje również takie usługi.